RIXOS IKSelim ALPTEKİN/images/basari-hikayeleri/selim-alptekin.jpg
 

Selim ALPTEKİN

.

STAJYERLİKTEN MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜNE… (12 YILLIK SERÜVEN…)

Turizm ve Otelcilik sektörü ile tanışmam Konya’nın ilk 5 Yıldızlı oteli ve görkemli binası olan Hilton Konya’da Muhasebe Departmanı’nda stajyerlik ile başlamıştır. 5 Aylık özverili ve verimli staj sürecinin ardından muhasebe yöneticilerinin bana sunmuş olduğu iş teklifi benim için hayallerime giden ilk basamaktı. Hem onure edici hem de benim gelecekte hedeflerime ulaşabileceğim güzel bir yoldu, hiç tereddüt etmeden bu teklifi kabul ettim. Bu teklif yeni şekillenen kariyer yolumun başlangıcı oldu.

2002 -2005 yılları arasında şehir otelciliği adına Hilton bünyesinde çalışmak mesleki birikim ve eğitimlerimin ilerleyen zamanlarda bana çok büyük fayda sağlayacağına inanıyor ve hayallerimle bu doğrultuda ilerliyordum.  

… Ve ‘RIXOS’ ile Tanışmam..

Ve 2005 yılı Hilton - Rixos devri ile Rixos ailesi ile tanışmamı sağladı. Rixos ismi o yıllarda yaptığı büyük yatırımlar ve kısa sürede sektörde kazandığı ivme ile beni heyecanlandırıyordu… Bu değişim beni korkutmak yerine büyülemişti. Her geçen yıl büyüyen ve büyüme stratejisi doğrultusunda çalışanlarını da yenilikler sunup geliştirerek önemli misyonlar yüklemekte olması, bendeki heyecanın nedeniydi.

Rixos Konya Ailesi’nde 2005’den bu yana 9 yıllık süreçte düzenli ve istikrarlı adımlarla hedeflerime ulaşabilmek için Muhasebe Departmanı’nın her masasında görev aldım. Firmam mesleğim adına tüm tecrübeleri edinme fırsatı elde etmemi sağladı.

Rixos’taki kariyerim süresince Ağustos 2005-Aralık 2005 aralığında Income Audit, Ocak 2006-Aralık 2006 aralığında Accounts Receivable, Ocak 2007-Aralık 2007 aralığında Accounts Payable Clerk & Genaral Cashier, Ocak 2008-Aralık 2010 aralığında Chief Accountant, Ocak 2011-Aralık 2011 aralığında Assistant Account Manager görevlerinde bulundum. Ocak 2012’den bu yana Accounting Manager görevini yürütmekteyim.

2002 ilk iş deneyimi ile başlayan ve 12 yıldır devam eden bu maceramda ;aynı iş yerine  her gün huzur ve güvenle  gelerek çalışma hayatına devam etmekte olmak benim için keyif verici. İşletmeme karşı sorumluluğumu her geçen gün daha da artırmam,  acaba  nasıl daha faydalı olabilirim  düşüncesi  ilk günkü heyecanımın devam etmesini sağlamakta…


Geri